BZX84-B20,215 datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    BZX84-B20,215
  • Описание
    Philips Semiconductors BZX84-B20,215 Product Category: Zener Diodes RoHS: yes Zener Voltage: 20 V Voltage Tolerance: 2 % Voltage Temperature Coefficient: 16.4 mV/k Power Dissipation: 250 mW Maximum Reverse Leakage Current: 0.05 uA Maximum Zener Impedance: 55 Ohms Maximum Operating Temperature: + 150 C Mounting Style: SMD/SMT Package / Case: TO-236AB Configuration: Single Minimum Operating Temperature: - 65 C Factory Pack Quantity: 3000 Part # Aliases: BZX84-B20 T/R